پی بی ان pbn و سئو

مفهوم شبکه های اختصاصی بلاگ Private Blog Network مفهوم جدیدی نیست و اثر آن بر رتبه و سئو سایت از سال ها قبل تایید شده. ولی با اپدیت های الگوریتم گوگل این نوع شبکه ها باید دارای خصوصیات خاصی باشند تا بتوانند مانند سال های قبل اثر بخش بوده و باعث جریمه شدن سایت اصلی شما نگردند.

شبکه های وبلاگ اختصاصی یا pbn سایت هایی هستند که وبمستران و متخصصین سئو از سال ها قبل برای اخذ رتبه بالا در موتور جستجوی گوگل از آن ها استفاده می کردند. با ساخت این نوع سایت ها و گرفتن بک لینک از آنها و صفحات داخلی موجب ارتقاء رتبه سایت شده و فرایند سئو را سریع تر می کردند ولی اخیراً اینگونه شبکه ها توسط گوگل شناسایی شده و چنانچه دارای خصوصیات یک شبکه طبیعی را نداشته باشند باعث جریمه شدن سایت شما خواهد گردید.

خصوصیات یک شبکه pbn برای کسب موفقیت در سئو:

1- باید دارای مطالب منحصر بفرد بوده و موضوع سایت یا سایت ها با موضوع سایتی که قصد لینک گرفتن دارید همخوانی داشته باشد.

2- سایت های شبکه خصوصی باید دارای نام دامنه متفاوت با سایت های دیگر باشند.

3- این شبکه ها باید باعث افزایش بازدید سایت اصلی گردند و برای این منظور باید لینک هایی که در صفحات داخلی دارید با موضوع سایت و صفحه شبکه خصوصی همخوانی داشته باشد.

4- نوع طراحی و شکل ظاهری سایت های شبکه های خصوصی باید متفاوت و متنوع باشند.

5- سایت های شبکه های خصوصی باید دارای یک برنامه مشخص برای بروزرسانی و درج مطالب جدید باشند.

برای جلوگیری از جریمه گوگل هنگام استفاده از pbn موارد زیر را حتما در نظر داشته باشید:

1- از درج بک لینک زیاد در سایت های شبکه خودداری کنید.

2- از هاست و فضای مجزا برای شبکه استفاده نمایید.

3- از درج مطالب تکراری و کپی در سایت های شبکه جدا خودداری کنید.

3 thoughts on “پی بی ان pbn و سئو

 1. با سلام
  عالی بود مطلبتون و جالب بود که فکر نمیکردم کسی راجب این موضوع مطلب گذاشته باشه تو ایران.
  سوال داشتم که آیا مثلا 10 تا وبلاگ کافی هست برای کلمات کلیدی با سختی حدود 30 و همچنین از هر وبلاگ چند تا حداکثر باید لینک بدیم و این لینک به صفحه اصلی باشه یا به همون صفحه ای که کلمه کلیدی رو از وبلاگ لینک دادیم.
  سپاس از پاسخگویی شما

  1. با سلام.
   اول از هر چیز اسپم اسکور دامنه رو چک کنید اگر بالای 6 بود بهتر است منصرف بشید و بک لینک نگیرید. معمولاً بلاگفا بک لینک های خوبی نخواهد داشت.
   اگر صفحه اصلی بک لینک قبلاً داشته میتونید به صفحه داخلی بدید ولی اگر صفحه اصلی بک لینک نداره و یا سایت تازه تاسیس هست بهتره به صفحه داخلی لینک ندید چون تجربه نشون داده احتمال قفل شدن یا همون اسپم شدن خیلی زیاده.
   معمولاً اگر به صفحه اصلی لینک داده بشه اتوریتی بین صفحات به مرور پخش میشه و نیازی به اینکه به صفحه خاصی بک لینک بدید نیست.
   من خودم بیشتر از 7 بک لینک نمیگیرم و تا امروز مطلب خاصی در این مورد نخوندم که از هر وبلاگ چند لینک میشه گرفت که جواب خوبی بده.

Comments are closed.

Buy PBN Backlinks

buy permanent backlinks

پرداخت آنــــــــلاین

 • 468
 • 286
 • 664
 • 381
Copyright © 2018 سئو 724