معنی ctr چیست و چه تأثیری در سئو دارد

اخیراً در بحث سئو به این موضوع که نرخ بازدید بر روی رتبه سایت چه تأثیری دارد و کلاً آیا با بهبود ctr می توان به رتبه های بالاتر در گوگل امید داشت یا خیر زیاد برمیخوریم.

بنابر این لازم دیدم کمی در باره نرخ بازدید یا همان ctr صحبت کنم و با دانش اندک خودم و تجربیاتی که در طول این چند سال داشته ام دانسته ها و مزایا و یا معایب آن را توضیح بدم.

تعریف:

 

نرخ بازدید یا ctr (click through rate) به معنای درصد بازدید از سایت است که با فرمول تعداد بازدید تقسیم بر تعداد کلیک محاسبه می شود. مثلاً اگر سایت شما 10 بازدید داشته باشد و 1 بار روی آن کلیک شود نرخ بازدید شما یکدهم خواهد بود.

 

مفهوم:

در تعریف بالا منظور از بازدید یعنی اینکه سایت شما در موتورهای جستجو دیده شود نه اینکه بازدید شود. یعنی فرض کنید سایت شما در صفحه دوم گوگل با کلمه کلیدی کانکس است. کاربرانی که کلمه کانکس را جستجو می کنند ممکن است به صفحه دوم هم سری بزنند بنابر این چون سایت شما هم در آن صفحه است پس شما هم یک بازدید کسب خواهید کرد ولی کاربر فقط به صفحه دوم رفته و روی سایت شما کلیک نکرده. به همین ترتیب کاربران دوم و سوم و … تا اینکه یک کاربر روی سایت شما کلیک می کند و سایت را باز میکند در اینجا شما یک بازدید کسب می کنید. بنابر این اگر در روز 100 کاربر به صفحه دوم رجوع کرده باشند و 15 نفر از آنها روی لینک شما کلیک کرده باشد، گوگل نرخ بازدید سایت شما را 15 درصد محاسبه خواهد کرد.

تأثیر:

همانطوریکه از مفهوم ctr که در بالا توضیح داده شد متوجه می شوید که هرچه درصد ctr بالاتر باشد یعنی سایت شما بیشتر کلیک شده و بنابر این در سئو سایت شما امتیاز مثبت خواهد داشت.

با تجربیاتی که در طول چند سال کار در زمینه خدمات سئو داشته ام شاهد این حقیقت بوده ام که سایت هایی که به هر شکل نرخ بازدید خود را بالا برده اند توانسته اند رتبه های بالاتر گوگل را کسب کنند.

نتیجه گیری:

نرخ بازدید مفهومی متفاوت از بازدید سایت دارد. نباید این دو مفهوم را با هم اشتباه گرفت. بازدید سایت را می توان با نرم افزار بالا برد ولی نرخ بازدید را نمی توانید با هیچ نرم افزاری افزایش دهید. نرخ بازدید یک مفهوم کاملاً واقعی و توسط کاربر واقعی افزایش داده می شود.

برای افزایش نرخ بازدید می توان از مقالات و نوشته هایی که برای کاربران جذاب باشد و باعث شود آنها را ترغیب نماید که بر روی لینک شما در صفحات گوگل کلیک کنند استفاده کرد.

گروه تخصصی سئو 724 با دانش کافی و تجربه چندین ساله در امر بهینه سازی و سئو علاوه بر روش های معمولی سئو از روش CTR و افزایش نرخ بازدید برای کلماتی که دارای رقابت بالایی هستند استفاده کرده و این خدمت را اخیراً در لیست خدمات سئو خود افزوده است. برای سفارش یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09124269310 تماس بگیرید.

Buy PBN Backlinks

buy permanent backlinks

پرداخت آنــــــــلاین

  • 471
  • 288
  • 664
  • 381
Copyright © 2018 سئو 724